1000

Dobrovoľníkov

150

Mediálnych výstupov

50

Miest

100000

Objatí ročne

20

Krajín

1000

Dobrovoľníkov

50

Miest

100000

Objatí ročne

20

Krajín

150

Mediavýstupov

Poslanie

Našim poslaním je prinášať úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč.

Téma

Pretože žijeme v neustálom strese, máme kopec práce a nemáme čas na ľudí vôkol nás, témou 7. ročníka Hug Day je radosť, vďačnosť a nádej. Radosť chceme rozdávať, vďačnosť chceme prejaviť našim blízkym, na ktorých nám nesmierne záleží a nádej chceme priniesť ľuďom, ktorí ju strácajú.

Príbeh

Hug Day vznikol v roku 2012, keď sme sa inšpirovali videom Austrálčana Juana Manna zo Sydney, ktorému sa rozpadla rodina. Uvedomili sme si, že že je medzi nami množstvo smutných či opustených ľudí, ktorí potrebujú povzbudiť či potešiť. Preto sme si vytvorili transparenty s nápisom „Objatia zdarma“ a vydali sme sa do ulíc. Zažili sme neuveriteľné množstvo pozitívnych reakcií.

7.ročník

Preto sme sa rozhodli v tejto myšlienke pokračovať. Aktuálne nás čaká siedmy ročník a my chceme priniesť objatie všade tam, kde chýba. Či už sú to nemocnice, domovy dôchodcov, školy, mestské úrady alebo detské domovy. To by sa nám však nikdy nepodarilo bez veľkého počtu dobrovoľníkov, ktorí nám pomáhajú vo viac ako 30 mestách na Slovensku a v ďalších 20 krajinách sveta. ĎAKUJEME VÁM!

Galéria