S ČÍM MÔŽEME POMÔCŤ?

Žiadne výsledky

Kedy sa uskutoční Hug Day 2023?

Hug Day sa uskutoční vo všetkých mestách v rovnaký deň - utorok 27.júna. Oficiálny začiatok podujatia je naplánovaný na 10:00. Trvať bude približne do 16-tej hodiny, podľa možností lokálnych dobrovoľníkov.

Kto stojí za podujatím Hug Day?

Iniciátorom Dňa objatí na Slovensku je Jaroslav Dodok. Koordinátorom aktuálneho ročníka je Lukáš Hrošovský. Podujatie zastrešuje OZ TEAM a SYTEV. Za organizáciu v mestách sú zodpovední lokálni organizátori. Hug Day je nezávislé podujatie.

Kde všade sa koná Deň objatí?

Hug Day organizujeme vo viacerých mestách na Slovensku i v zahraničí. Prehľad všetkých miest nájdete na hlavnej stránke. V roku 2017 sa Deň objatí organizoval vo viac ako 30 mestách na Slovensku a 20 krajinách sveta od USA, cez Hong Kong, Keňu až po Azerbajdžan.

Je vek podmienkou pre organizovanie Hug Day?

Nie, na veku nezáleží. :) Deň objatí môžeš zorganizovať aj v prípade, že máš menej ako 18-násť rokov. Zo skúseností však odporúčame, aby bol v tvojom organizačnom tíme aj niekto starší ako 15-násť rokov.

Čo ak nemám organizačné zručnosti?

Nič sa nedeje. Dôležité je či sa chceš naučiť zorganizovať takéto podujatie a či chceš tomu venovať svoj čas. Každému organizátorovi/ke pošleme praktický manuál, v ktorom sa dozvie, ako spraviť Deň objatí krok po kroku. Navyše, kedykoľvek sa nám môžeš ozvať a my ti pomôžeme.

Môžem zorganizovať Hug Day aj v inom meste, než v tom, kde bývam?

Áno. Môžeš si vybrať či spraviť Hug Day vo svojom meste, tam kde študuješ alebo kde pracuješ. Je to len na tebe. Mysli však na to, že zorganizovať event si vyžaduje nejaký ten čas, preto je dobré robiť Hug Day v meste, kde sa často nachádzaš a kde poznáš veľa kamošov.

Potrebujem nejaké financie na to, aby som spravil/a Hug Day?

Nie, nie je to nevyhnutné. Na to, aby si zorganizoval Deň objatí potrebuješ predovšetkým ochotných dobrovoľníkov, svoj čas, energiu a nadšenie. Nájsť si však sponzora je celkom dobrý nápad, vďaka nemu si môžeš vyrobiť nejaké tričká alebo kúpiť bagety, ktoré sa vám zídu.

Koľko stojí jedno objatie?

Nič. Naozaj :) Občas sa nám stáva, že nás niekto na námestí zastaví a od radosti sa nám snaží dať zopár drobných. No my sa len pousmejeme a vysvetlíme, že objatia, ktoré rozdávame sú naozaj zadarmo. Aspoň za niečo si nemusíme platiť ;)

Môžem rozdávať objatia, aj keď nebudem organizovať Hug Day?

Samozrejme. Na to, aby vznikol Hug Day potrebujeme v danom meste vždy nejakého „organizátora“. No nie každý sa na takúto úlohu cíti. Preto ak chceš len niekoho potešiť svojim objatím a podeliť sa o svoj úsmev, napíš nám a my ťa spojíme s organizátorom v tvojom meste.

Môže sa do Hug Day 2023 zapojiť aj firma alebo organizácia?

Po prvýkrát v histórii sme vytvorili príležitosť aj pre firmy, organizácie, médiá či samosprávy. Do Hug Dayu sa môžete zapojiť v rámci svojho firemného alebo interného dobrovoľníctva. Či už zorganizujete Deň objatí na námestí alebo u vás v kancelárii. Prípadne sa môžete stať našim sponzorom.

Môžem spraviť Hug Day aj v zahraničí?

Jasné, pokiaľ študuješ, pracuješ alebo si len tak váľaš šunky v zahraničí, Hug Day je pre teba ako stvorený. Zaregistruj sa na našom webe ako organizátor a my ti pošleme potrebné informácie.

Ako získam tričko Hug Day?

Keďže do Dňa objatí sa každoročne zapája viac ako 500 dobrovoľníkov, nie je v našich možnostiach každému darovať tričko (jedine, že by sa tu našiel nejaký ochotný sponzor). Ak máte záujem o oficiálne tričko Hug Dayu, môžeme vám poslať jeho grafický návrh alebo si ho môžete u nás kúpiť za výrobnú cenu.

Prečo objímate cudzích ľudí?

Pretože si uvedomujeme, že nie každý má to šťastie dostať od niekoho objatie. K mnohým ľuďom či už v nemocniciach, starobincoch alebo v uliciach miest sa objatie ani úsmev nedostane. My im ho chceme preto priniesť. Nezabúdame však ani na svojich blízkych priateľov či rodiny.

Aký to má zmysel robiť Hug Day?

Naším poslaním je priniesť úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na hodnotu, ktorú nám ponúka otvorená náruč. Témou tohto ročníka je Radosť zo života, ktorí žijeme, Vďačnosť za ľudí, ktorých máme vôkol seba a Nádej na zmenu pre tých, ktorí potrebujú povzbudiť.

Čo za to máte?

Ak ti ešte stále nejde do hlavy, prečo organizujeme Hug Day, je najvyšší čas sa doňho zapojiť. Lepšie jedenkrát zažiť ako tisíckrát počuť. Presvedč sa na vlastné oči. Hug Day robíme zadarmo, bez nároku na honorár. Máme z toho dobrý pocit (čo dobrý, skvelý!), nezabudnuteľné zážitky, krásne priateľstvá a množstvo skúseností.

CHCETE OBJAŤ NAŠE COOKIES?