10 dôvodov, prečo sa zapojiť do Hug Day 2018


Ešte váhaš či sa k nám pridať? Tak si prečítaj tento blog, v ktorom sa dozvieš niekoľko zaujímavostí zo zákulisia Dňa objatí. Napríklad to či sa dá zorganizovať Hug Day na vozíku alebo aj to, prečo sú naši dobrovoľníci po tomto podujatí plní radosti…

#1 Pripravujeme už 7. ročník tohto výnimočného podujatia! Je to teda špeciálne výročie, preto chceme Hug Day tento rok poriadne odpáliť! A ty môžeš byť pri tom.

#2 Už po 20 sekundách strávených v objatí rastie v krvi hladina oxytocínu. Táto látka je známa ako „hormón šťastia“. Je zodpovedná za to, že vyvoláva pocity radosti a vytesňuje negatívne myšlienky.

#3 Je to zadarmo! Fakt. Častokrát sa nám stáva, že nás niekto zastaví na ulici a od šťastia začne vyťahovať peňaženku so slovami, koľko stojí objatie. My sa len smejeme a vysvetľujeme, že objatia sú predsa zdarma. Aspoň za niečo si nemusíme platiť ;)

#4 Kreativite sa medze nekladú! Ak si ešte nepočul o netradičných či hromadných objatiach, zbystri svoju pozornosť. Naši dobrovoľníci sú natoľko kreatívni, že počas Hug Dayu vymysleli aj takéto kúsky:

#5 Objatie je prejav vďačnosti. Preto ťa chceme vyzvať k tomu, aby si nabral odvahu a išiel objať niekoho, komu chceš prejaviť svoju vďaku. Slovami to častokrát nejde, čo tak skúsiť objatie?

#6 Ako dobrovoľník sa staneš súčasťou veľkej komunity huggerov. Za posledných 7 rokov je nás na Slovensku už niekoľko tisíc. Preto nie si sám, kto sa rád objíma.

#7 Na ulici občas stretneme aj ľudí, ktorí nás chcú „rozpučiť“. To na prvý pohľad nie je dôvod, pre ktorý by sa oplatilo zapojiť, no len do momentu, kým to nezažiješ na vlastnej koži.

#8 Rozmýšľaš často o tom, ako pomôcť svojim blízkym alebo ako potešiť ľudí vôkol seba? Výborne, Hug Day je pre teba ako stvorený. Našou motiváciou nie je len dostávať objatia, ale ich aj prináša ľuďom, ktorí sú smutní a na ktorých sa často zabúda.

#9 Rozdávať objatia môže každý! Naozaj. Je jedno koľko máš rokov, z ktorého mesta si, na akú školu chodíš, čo vieš, čo nevieš či akej si národnosti. O tom, že na Hug Dayi prekonávame aj tie najväčšie bariéry, svedčí 13-násť ročná Patrícia Labertová, ktorá organizovala Hug Day na vozíku.

#10 Podľa odborníkov človek potrebuje minimálne štyri objatia za deň. Na udržanie duševného zdravia ich treba dvakrát toľko a pre duchovný rast ešte viac. No a teraz si predstav, že za jediný deň rozdáš dvesto objatí. To si spravíš celkom dobrú zásobu na celý rok!

11.04.2018
3 min

NOVINKY ZO SVETA OBJATÍ

Newsletter pre Hug Day je skvelý spôsob, ako zostať informovaný o blížiacom sa podujatí. Najnovšie udalosti týkajúce sa Hug Day, vrátane programu, noviniek a ďalších zaujímavostí. Takže, ak sa chcete stať súčasťou tejto úžasnej iniciatívy a nechať sa unášať pozitívnou energiou objatí, prihláste sa na newsletter pre Hug Day.

CHCETE OBJAŤ NAŠE COOKIES?